Close

Arhiva

Prof. dr Dragan Đuričin

Član Nadzornog odbora i potpredsednik Metalac Grupe

Prof. dr Dragan Đuričin

Prof. dr Dragan Đuričin je redovni član Svetske akademije umetnosti i nauke (WAAS), kao i osnivač i član Upravnog odbora Srpske podružnice Rimskog kluba.

Celu akademsku karijeru proveo je na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, držeći nastavu na predmetima Strategijski menadžment, Menadžment projekata, Menadžment rizika preduzeća, Ekonomija strategije i Strategijski finansijski menadžment. Glavni je urednik srpskog naučnog časopisa Ekonomika preduzeća. Predsednik je Udruženja korporativnih direktora Srbije.

Autor je brojnih knjiga i udžbenika iz oblasti strategijskog menadžmenta, upravljanja projektima, sistemske tranzicije i upravljanja rizicima. Bio je gostujući profesor na Univerzitetu u Veneciji, kao i stipendista Fulbrajt fondacije.

Bio je član organa korporativnog upravljanja nekoliko multinacionalnih i uglednih srpskih kompanija kao što su Tarkett, Molson Coors, Danube Foods Group, Addiko Bank Srbija. Više od dve decenije (24 godine) radio je na rukovodećim pozicijama u konsultantskoj firmi Deloitte, uključujući i funkciju predsednika Deloitte Pannon Adria i predsednika Deloitte Srbija. Bio je predsednik Nadzornog odbora Instituta za kardiovaskularne bolesti „Dedinje“. Trenutno je član organa korporativnog upravljanja u kompanijama Metalac, Messer Tehnogas i Komercijalna banka – NLB Group.

Osnivač je Kopaonik biznis foruma, čiji je programski direktor bio dugi niz godina. Bio je predsednik Saveza ekonomista Srbije petnaest godina. Bio je član Ekonomskog saveta Vlade Republike Srbije. U tom periodu, bio je angažovan na pripremi nekoliko tranzicionih zakona, uključujući Zakon o privatizaciji, kao i programa fiskalne konsolidacije poznatog kao „Avramovićev program“.

Ekonomija tranzicije je njegova stalna preokupacija. U fokusu njegovog interesovanja trenutno se nalaze promena paradigme u ekonomiji i uticaj Industrije 4.0 na finansiranje „zelene“ tranzicije i cirkularne i regenerativne ekonomije.